Slide 1
Dr Agnieszka Siennicka

W moim gabinecie okulistycznym w Warszawie wykonuję USG gałki ocznej i oczodołu, okulistyczne badania do medycyny pracy, badania kierowców oraz drobne zabiegi chirurgiczne w zakresie spojówki ( cysty, torbiele skrzydliki) oraz powiek ( gradówka, brodawka, guzki, kępki żółte).

O mnie – okulista Warszawa

Okulista Warszawa

Nazywam się Agnieszka Siennicka. Od 1997 roku zajmuję się okulistyką stopniowo krok po kroku pogłębiając swoją wiedzę w tej dziedzinie, obecnie jako okulista w mieście Warszawa prowadzę własny gabinet. Początkowo jako asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod kierownictwem pani Prof. Krystyny Pecold czerpałam swoją wiedzę od starszych kolegów i koleżanek z czasem stając się samodzielnym pracownikiem naukowym. Prowadziłam zajęcia z okulistyki ze studentami polskimi , anglojęzycznymi oraz ogólnopolskie kursy z zakresu elektrofizjologii gałki ocznej dla osób specjalizujących się. Pani Profesor Pecold, którą uważam za swojego mentora w dziedzinie okulistyki stała się promotorem mojej pracy doktorskiej, którą obroniłam w 2005 r. Swoje doświadczenie pogłębiałam również uczestnicząc w licznych kursach ogólnopolskich oraz stażach zagranicznych m in. w Tybindze, Kilonii czy Liege.

Uczenie innych jest dla mnie stale dużą przyjemnością co w chwili obecnej realizuję prowadząc wykłady z okulistyki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uważam, że podstawą dobrej współpracy z pacjentem jest jego świadomość własnej choroby. Focus okulista Warszawa to gabinet w którym staram się zawsze w sposób prosty i zrozumiały tłumaczyć istotę problemu oraz przedstawić wszystkie potencjalne możliwości leczenia. Obecnie zajmuję się leczeniem pacjentów zarówno z zaćmą, jaskrą jak i różnego rodzaju schorzeniami siatkówki ( cukrzyca, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, zmiany zakrzepowe oraz inne zmiany degeneracyjne siatkówki).

Okulista Warszawa – zakres prac

W moim gabinecie okulistycznym w Warszawie wykonuję USG gałki ocznej i oczodołu, okulistyczne badania do medycyny pracy, badania kierowców oraz drobne zabiegi chirurgiczne w zakresie spojówki ( cysty, torbiele skrzydliki) oraz powiek ( gradówka, brodawka, guzki, kępki żółte), zabiegi laserowe siatkówki oraz iniekcje wewnątrz gałkowe w zwyrodnieniu wysiękowej postaci AMD.

Okulista prywatnie

Jestem również mamą dwójki dzieci Michała i Tosi. Kontakt z innymi rodzicami oraz kolegami i koleżankami własnych dzieci spowodował, że krok po kroku zaczęłam zagłębiać się również w arkana okulistyki dziecięcej. Uśmiech małych pacjentów i swoboda, z jaką czują się w moim gabinecie jest dla mnie szczególną nagrodą i wielką satysfakcją jaką odczuwam wykonując swoją pracę.

Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze okulisty?

Okulistyka jest jedną z tych dziedzin medycyny, która dotyczy zarówno malutkich dzieci , dorosłych jak i pacjentów w podeszłym wieku. Można zatem powiedzieć, że prędzej czy później każdy z nas trafi do gabinetu okulistycznego. Czym się kierować wybierając gabinet okulistyczny? Hasło okulista Warszawa albo okulista dziecięcy wpisane w przeglądarkę internetową wskaże dziesiątki  gabinetów okulistycznych. Warto jednak zadać sobie pytanie czy jest to dla nas właściwe miejsce? Część pacjentów trafia do okulisty z polecenia, inni szukają lekarza  na portalach internetowych, ale nie zawsze wybór jest trafiony. Warto zatem zwrócić uwagę na doświadczenia lekarza, staż jego pracy, opinie wśród innych pacjentów, jak również wyposażenie sprzętowe jakie proponuje gabinet.

Okulista dziecięcy – czego wymagać?

W przypadku badania maluchów ważne jest by dziecko, podobnie jak i rodzice znaleźli dla siebie komfortowe miejsce. Okulista dziecięcy powinien posiadać sprzęt specjalnie przystosowany do dzieci, który pozwoli mu badać komfortowo na kolanach mamy lub taty albo w pozycji leżącej. W przypadku pacjentów poruszających się na wózkach warto zwrócić uwagę na podjazd i wejście do gabinetu, które nie będzie utrudniało przemieszczania się, co i tak często wiąże się z całą wyprawą rodzinną.

Doświadczenie jakie oferuje okulista warszawa oraz jego fachowość to nie wszystkie aspekty przy wyborze lekarza. Zdarzają się niestety sytuacje że lekarz jest nieprzyjemny i krzyczy na pacjenta. Jest to oczywiście niedopuszczalne dlatego warto ostatecznie wybrać osobę, która wzbudza nasze zaufanie, jest empatyczna i miła i ze zrozumieniem potrafi wytłumaczyć na czym polega nasz problem.

Okulista w mieście Warszawa to nie tylko zatem puste hasło, które pomoże rozwiązać problem, bowiem kryje się za tym cała masa innych rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze lekarza.

 

 

TOP